Büyükçekmece Budo

Büyükçekmece Budo, Deniz Otobüsü Seferleri

Büyükçekmece BUDO hat seferleri, uzun yıllar Bursa ile Büyükçekmece arasında hizmet vermiştir. Ancak son yapılan düzenlemelerle Bursa ile Büyükçekmece arasındaki Büyükçekmece Budo seferleri kaldırılmıştır. Günümüzde Bursa ile Büyükçekmece arasında ulaşım sağlamak isteyen kişilerin İDO hattını kullanması ya da Bursa – İstanbul Eminönü BUDO hattını kullanarak ulaşım sağlaması gerekmektedir. Daha sonra Eminönü’nden Büyükçekmece’ye ulaşım sağlanabilmektedir. BUDO bileti almak için BUDO Burulaş resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Sitenin ana sayfasında bilet satış sekmesi bulunmaktadır. Bu bölümde talep edilen bilgileri girerek biletinizi satın alabilirisiniz.

 

Büyükçekmece BUDO, Deniz Otobüsü
Büyükçekmece BUDO, Deniz Otobüsü

Eminönü’nden Büyükçekmece’ye Nasıl Gidilir?

BUDO Eminönü İskelesi’nden Büyükçekmece’ye gitmek için tercih edilebilecek güzergahlar yaklaşık olarak 130 dakika sürmektedir. İzlemeniz gereken güzergah şu şekildedir:

  • BUDO Eminönü / Sirkeci İskelesi’nde indikten sonra Eminönü / Ekspres yönünde 8 dakika kadar yürümeniz gerekmektedir.
  • Otobüs duraklarına ulaştıktan sonra 92, 79E veya 93T otobüs hatlarından birine binmeniz gerekmektedir.
  • Otobüslerden Pazartekke / Topkapı durağında indikten sonra 145 T Beylikdüzü otobüs hattına binerek Emlakbank Konutları / Beylikdüzü yönüne gitmeniz gerekmektedir.
  • Burada indikten sonra Barış Manço Parkı’na giderek Büyükçekmece minibüsüne binmeniz gerekmektedir.

 

Büyükçekmece BUDO hattı yerine İDO kullandıktan sonra Büyükçekmece’ye ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz bir diğer Büyükçekmece güzergahı ise şu şekildedir:

 

  • BUDO Eminönü / Sirkeci İskelesi’nde indikten sonra Sirkeci’ye doğru 4 dakika kadar yürüyerek Kabataş Bağcılar tramvay hattına ulaşmanız gerekmektedir.
  • Tramvaya bindikten sonra Fındıkzade durağında inerek Fındıkzade / Topkapı Yönü’ne yürümeniz gerekmektedir.
  • Ardından 145T Beylikdüzü otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.
  • Bu otobüsten Güzelyurt’ta inmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonra Büyükçekmece minibüsüne binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Büyükçekmece İDO

Büyükçekmece İDO sefer hattı, BUDO yerine kullanılabilecek bir diğer alternatiftir. Büyükçekmece Budo seferlerinin kaldırılmasıyla birlikte ulaşımın en kolay nasıl sağlanacağı merak konusu olmuştur. Deniz yolu seferi ile Büyükçekmece – Bursa arası seyahat etmek için tercih edilebilecek yol İDO deniz seferleridir. Seferler cuma, cumartesi ve pazar günleri yapılmaktadır. Büyükçekmece’den seferler 10.30 ve 20.30 saatlerindedir. Bursa’dan ise 08.00 ve 18.30 saatlerindedir. Seferler yaklaşık olarak 95 dakika sürmektedir.

 
Recommended

Reklam

radyo 45lik banner

Hesabınıza giriş yapın

Dolgu formları kaydetmek için feryat

Şifre almak

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.