Büyükçekmece Adliyesi

Büyükçekmece Adliyesi

Büyükçekmece İlçe Adliyesi, Büyükçekmece’de Asliye Ceza Mahkemesi, Çocuk Mahkemesi ve İcra Mahkemesi davalarının gerçekleştirildiği adliye olarak kurulup, 2018 yılı itibari ile sadece İcra davalarının sağlandığı adliye olarak hizmet sunar. Bu durum, ek bina uygulamasına geçilmesi nedeniyle oluşmuştur. Adliyeye ilişkin davaların ve mahkeme birimlerinin ek binaya taşınması ile adliye hizmetlerinin devam etmesi sağlanmıştır. Yoğunluğun azaltılması için uygulama 2018 yılı itibari ile uygulanıp, başarılı sonuçlar alınmıştır. Büyükçekmece Adliye binası ulaşım adresi ise, ‘’Büyükçekmece 19 Mayıs caddesi, Mehmetçik sokak, bina numara 1’’ olarak belirlenmiştir. Büyükçekmece Adliyesi Ek Binası, ek bina mahkemeleri, Büyükçekmece Adliyesi iletişim numaraları hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

 

Büyükçekmece Adliyesi Ek Binası

Büyükçekmece Adliyesi yardımcı binası, ‘’Mimarsinan, Ceyhun sokak, 34535 , Büyükçekmece/İstanbul ‘’ adresinde hizmet verir. 2018 yılında ana binada hizmet veren mahkemelerin, ek binaya taşınması kararı alınmıştır. Mimarsinan’da yer alan ek bina sayesinde, mahkeme işlemlerine ilişkin yaşanılan yoğunluğun azaltılması amaçlanmıştır.

 

Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina Mahkemeleri

Büyükçekmece Ek Adliye Binası duruşmaları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Mimarsinan’da yer alan Büyükçekmece Adliyesi Ek Binasın’da, 1.Asliye Ceza Mahkemesi,
  • Asliye Ceza Mahkemesi,
  • Asliye Ceza Mahkemesi,
  • Asliye Ceza Mahkemesi, 5. Asliye Ceza Mahkemesi, 6. Asliye Ceza Mahkemesi, 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nden 16.Asliye Ceza Mahkemesi’ne kadar olan duruşmalar görülür.

Aynı zamanda, 1. Ve 2. Çocuk Mahkemesi duruşmaları da, Büyükçekmece Adliyesi Ek Binasında yapılır.

 

Büyükçekmece Adliyesi İletişim Numaraları

Büyükçekmece Adliyesi irtibat numaraları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Büyükçekmece Adliyesi Merkez Binası iletişim numarası, ‘’ 0212 882 10 00’’ olarak belirlenir.
  • Büyükçekmece Adliyesi Ek Hizmet Binası iletişim numarası ise ‘’ 0212 863 60 48 ‘’ olarak belirlenir.

Bu numaralar üzerinden Büyükçekmece Adliyesi ilgili mahkeme bölümlerine ulaşılması, bağlanılması ve gerekli bilgilerin alınması için koşullar sağlanır. Vatandaşlara danışmanlık sağlanan numaralar üzerinden davalara ilişkin sorular en doğru yanıtlar edinilir. Numaralar üzerinde icra, çocuk ve ceza mahkemelerine ilişkin birimlere bağlanılarak, gerekli bilgiler edinilir.

 

Büyükçekmece Adliyesi Nerede? Konumu:
Recommended

Reklam

radyo 45lik banner

Hesabınıza giriş yapın

Dolgu formları kaydetmek için feryat

Şifre almak

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.