Büyükçekmece Askerlik Şubesi

Büyükçekmece Askerlik Şubesi

Büyükçekmece Askerlik Birimi, askere gidilmeden önce yapılması gereken tüm işlemlerin görüldüğü devlete bağlı kurumdur. Büyükçekmece’de ikamet eden bireyler, askerlik sürelerinin gelmesi ile birlikte, Büyükçekmece Askerlik Şubesi’ne giderek gerekli aşamaları tamamlarlar. Askerlik tecil işlemi, askerlik dispanser sevki, askerlik sınıfı öğrenme, askerlik sülüs evrağı alımı işlemlerinin tümü Büyükçekmece Askerlik Şubesi ile gerçekleştirilir. Büyükçekmece Askerlik Şubesi adres bilgisi, Büyükçekmece Askerlik Şubesi iletişim adresleri alt başlıklardan öğrenilirler.

 

Büyükçekmece Askerlik Şubesi Adres Bilgisi

Büyükçekmece Askerlik Birimi adresi, 19 Mayıs Mahallesi, Mehmetçik Sokak, numara 2, Büyükçekmece / İstanbul olarak belirlenmiştir. Bu adreste bulunan Büyükçekmece Askerlik Şubesi yardımıyla, askerliğe ilişkin işlemler, Büyükçekmece’de ikamet eden bireyler tarafından yapılır.

 

Büyükçekmece Askerlik Şubesi Mesai Saatleri

Büyükçekmece Askerlik Birimi mesai saati, hafta içi her gün saat 08.30’da başlar. Saat 08.30’dan saat 12.00’a kadar mesai süresi devam eder. Saat 12.00 ila 13.00 arasında öğlen arası yapılıp, 13.00 itibari ile şubenin tekrar açılması sağlanır. Saat 13.00 ila 17.00 arasında, askerlik işlemlerinin alınması için mesai süresi devem eder. Cumartesi günleri için aynı koşullar ile çalışma sağlayan Büyükçekmece Askerlik Şubesi, Pazar günleri de hizmet vermektedir. Mesai saatleri içerisinde askerlik yoklama, evrak alımı, hastane yönlendirmesi, askerlik bölümü hakkında bilgi aktarımı işlemleri için hizmet sunulur. Büyükçekmece’de yaşayan ve askerlik yaşı gelen bireyler, askerliğe ilişkin danışmanlık hizmetini Büyükçekmece Askerlik Şubesi yoluyla sağlarlar.

 

Büyükçekmece Askerlik Şubesi İletişim

Büyükçekmece Askerlik Birimi irtibat bilgileri şu şekilde sıralanırlar:

  • Büyükçekmece Askerlik Şubesi telefon numarası, ‘’ 0212 881 05 08’’ olarak belirlenmiştir.
  • Büyükçekmece Askerlik Şubesi internet web adresi, ‘’ https://www.asal.mbs.gov.tr’’ olarak belirlenmiştir.
  • Büyükçekmece Askerlik Şubesi e-posta iletişim adresi, ‘’ buykcekmece_as_sb@msb.gov.tr ‘’ olarak belirlenmiştir.

Bu iletişim adresleri ve numaraları üzerinden askerlik işlemlerine dair bilgi alınması için hizmet sunulur. Büyükçekmece Askerlik Şubesi ile Büyükçekmece’de ikamet eden bireylerin yaptığı işlemler, çevre ilçelerde bulunan bireyler tarafından da yapılır. Askerlik şubesi, İstanbul ilinde yer alan vatandaşlar için genel olarak hizmet koşullarını sağlar. İkameti Büyükçekmece’de bulunanlar için işlem önceliği tanınması sebebi ise bireylerin kendilerine en yakın kurum aracılığı ile kısa sürede askerlik işlemlerini tamamlamalarının sağlanabilmesidir.

 

Büyükçekmece Askerlik Şubesi Nerede? Konum:
Recommended

Reklam

radyo 45lik banner

Hesabınıza giriş yapın

Dolgu formları kaydetmek için feryat

Şifre almak

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.