Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün

Büyükçekmece Belediye Reisi Hasan Akgün, 1955 senesinde Trabzon’da doğmuştur. Üniversite eğitim dönemini İstanbul’da geçiren Hasan Akgün, 1974 yılından bu yana belediyecilik kariyeri içerinde bulunmaktadır. Hasan Akgün 1974 yılında, Sefaköy Belediyesi bünyesinde görev almaya başlayıp, 1977 yılında Sefaköy Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1984 yılında ise Küçükçekmece Belediyesi Şube Müdürlüğü Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. 2009 yılında Büyükçekmece Belediyesi Başkanı olarak 4. Kez göreve getirilen Hasan Akgün, 2020 yılında halen, Büyükçekmece Belediye Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Eğitim alanında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Hasan Akgün’ün eserleri hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilirler.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün

Eğitim Alında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün eğitimi hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini, ‘’Belediyeler Ve Bütçenin Analizi’’ temel konulu tezi ile yüksek lisans derecesinde tamamlamıştır.
  • 1989 ve 1993 yılları arasında, Fransa ve Almanya’nın yerel yapıları hakkında yönetim modellerini inceleyerek, Büyükçekmece’nin 40 sene boyunca çözüme kavuşturulamayan alt yapı problemlerini, 19 aylık kısa bir süre içerisinde çözmüştür.
  • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü’nden doktora tezini tamamlayarak, doktor ünvanını, 1996 yılında almıştır.
  • Doktor ünvanı alımı sırasında hazırladığı tez ise, ‘’ Şehircilik Ve Kıyı Bölgeleri Yönetimi’’başlıklı tezidir.
  • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün eğitim hayatı içerisinde yer alan belediyecilik temelli geniş donanımı ile Büyükçekmece Belediyesi Başkanlığında başarılı bir görev süresine devam etmektedir.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Eserleri

Büyükçekmece Belediye Reisi Hasan Akgün kitapları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Belediyeler ve Bütçenin Analizi,
  • Kentsel Gelişim Sürecinde Büyükçekmece,
  • Atatürk Ve Cumhuriyet isimli 3 ayrı esere sahiptir.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, kitapları içerisinde yer alan belediyecik yönetim anlayışı ve düzenli kentleşme unsurları hedeflerine bağlı olarak, Büyükçekmece Belediyesi Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Dr. Hasan Akgün aynı zamanda, Avrupa Konseyi Yerel Ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türk Delegasyonu Üyeliği’ni üstlenmektedir.
Recommended

Reklam

radyo 45lik banner

Hesabınıza giriş yapın

Dolgu formları kaydetmek için feryat

Şifre almak

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.