Büyükçekmece Mekanlar

Büyükçekmece Mekanlar

Büyükçekmece gidilecek yerler açısından geniş çeşitliliği bulunan İstanbul ilçelerinden birisidir. Kışları çok daha sakin olan ve yaklaşık 240 binlik nüfusa sahip olan ilçede, yazları nüfus 4 katına çıkmaktadır. Yaz aylarında yoğun talep alması, çeşitliliğinin fazla olmasındaki en önemli noktalardan birisidir

Büyükçekmece mekanlar açısından birçok farklı seçenek sunmaktadır. İlçede bulunan mekanlar arasında sıcak bir kahve isteyenler için de, denize karşı balık keyfi yapmak isteyenler için de ideal bir seçenek bulunmaktadır.

 

Büyükçekmece Balık Osman Restoran

Büyükçekmece Balık Osman Restoran, Büyükçekmece mekanları diyince ilk akla gelen mekandır. Balık Osman Restoran’ın 1947 yılında kurulduğu bilinmektedir. Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi manzarasıyla, sahil kenarında balık keyfi yapmak isteyenler için ideal restoranlardan birisidir. Mekanda deniz ürünleri satılmaktadır. Fiyatlar ortalama bir miktardadır. Balık Osman restoranında yemek yemek isteyenlerin ödeyeceği ortalama tutar 220 TL’dir. Haftanın her günü 11.00 – 01.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Balık Osman Restoran, Büyükçekmece mekanlar listesinde en çok talep gören seçeneklerden birisidir. Bu nedenle haftanın her günü kalabalık olabilmektedir. Yer bulabilmek için rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır. Büyükçekmece Balık Osman Restoran adresi şu şekildedir:

  • Mimarsinan, İskele Caddesi No: 3 Büyükçekmece / İstanbul

Balık Osman Restoran iletişim numarası ise şu şekildedir:

  • 0 212 883 21 38

 

Büyükçekmece Albatros Restoranı

Büyükçekmece içkili balık restoranı, denildiğinde ilk akla gelen restoran Albatros Restoran’dır. Mekanın sahilde olması ve oldukça sakin olması en beğenilen özellikleri arasındadır. Albatros Restoran deniz ürünleri ile meşhur olsa da, kahvaltı servisi de son derece güzeldir. Albatros Restoran fiyatları incelendiğinde, kahvaltı ve zeytinyağı servislerinin son derece normal bir seviyede olduğu görülmektedir. Mekanda deniz ürünü fiyatları ise ortalama bir seviyededir. Albatros Restoran haftanın her günü 09.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Büyükçekmece ilçesinde, en çok talep gören mekanlardan birisidir. Bu nedenle hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Restorana gitmeden önce rezervasyon yapmanız mağduriyet yaşamanızın önüne geçecektir. Mekanda iki kişi ortalama 280 TL ücret ödemektedir. Mekanın adresi şu şekildedir:

  • Kordonboyu Caddesi Albatros Mevkii Büyükçekmece İstanbul

İletişim numarası ise şu şekildedir:

  • 0 212 883 32 08

 

Büyükçekmece Gepetto

Büyükçekmece Gepetto, Büyükçekmece’de çok sevilen bir diğer mekandır. Mekanda dünya mutfağından pek çok yemek tadılabilmektedir. İçkili olan mekanda çay ve kahve servisi de bulunmaktadır. Gepetto, haftanın her günü 08.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Fiyatların ortalama olarak nitelendirilebileceği mekanda, iki kişi için belirlenen ortalama hesap tutarı 160 TL’dir. Büyükçekmece Gepetto adres bilgileri ise şu şekildedir:

  • Atatürk, Kordonboyu Caddesi Büyükçekmece / İstanbul

 

Büyükçekmece Tarihi Ekmekiçi Köftecisi

Tarihi Ekmekiçi Köftecisi, ayaküstü bir şeyler yemek isteyenler için oldukça ideal bir mekan olacaktır. Yalnızca Büyükçekmece ilçesi için değil, tüm İstanbul için en iyi köfte restoranları arasında değerlendirilebilmektedir. Mekanın otantik bir tasarımı bulunmaktadır. Küçük bir mekan olmasına rağmen köftesinin mükemmel lezzeti ile sıra beklemek pahasına pek çok kişi rağbet etmektedir. Büyükçekmece Tarihi Ekmekiçi Köftecisi, haftanın her günü 10.30 – 22.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mekanın adresi ise şu şekildedir:

  • Dizdariye, Nutuk Caddesi No: 1051 Büyükçekmece / İstanbul

 

Büyükçekmece Filyos Taverna

Büyükçekmece Filyos Taverna, Büyükçekmece ilçesindeki sevilen mekanlardan birisidir. Mekan saat 14.00 – 02.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Alkollü bir mekandır. Özel günler için Büyükçekmece mekanlar listesinde ilk sırada bulunan mekanlardan birisidir. Filyos Taverna, rezervasyonla çalışan bir restorandır. Restoranın rezervasyonları kısa sürede dolduğu için gitmeden birkaç gün önce rezervasyon yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Filyos Taverna adres bilgileri ise şu şekildedir:

  • Pınarkent Mahallesi, Sahilyolu Caddesi, No: 15 Büyükçekmece / İstanbul
Recommended

Reklam

radyo 45lik banner

Hesabınıza giriş yapın

Dolgu formları kaydetmek için feryat

Şifre almak

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.